Facultatea de Design de produs și mediu

f1

În cadrul facultății funcționează șapte programe de studii de licență și trei programe de masterat, cu specific de inginerie, orientate spre lansarea de produse inovative și formează specialiști în domenii de vârf aflate în continuă dezvoltare. Pe lângă pregătirea în domenii conectate la cerințele pieței muncii, studenții Facultății de Design de produs și mediu au parte de numeroase beneficii precum burse, mobilități de studiu internaționale, campus și baze didactice în permanentă dezvoltare.

Absolvenții programelor de studii certificate EUR-ACE obțin automat titluri EUR-ing, ceea ce le permite să profeseze inclusiv în țări din afara Europei.

Vezi ce înseamnă să fii student la UNITBV și ce beneficii poți avea dacă devii studentul nostru.

Vezi mai multe detalii despre facultate: dpm.unitbv.ro

Înscrie-te AICI!